Microsoft и Nokia поклонуваат 85 000 мобилни вредни 30 милиони евра

5 ноември, 20110
0

Компаниите се решија  новите паметни телефони да ги поделат на своите бизнис партнери за да ги промовираат.  Nokia Lumia во продажба ќе се најде околу Божиќ по цена од 420 евра.  Со ова Nokia ќе се обиде со овој телефон на Microsoft платформа да се пробие на пазарот каде сеуште е доминантен  iPhone. За да го осигура успехот  Nokia ќе подели 85 000 бесплатни телефони. 25 000 апарати ќе доделат на компаниите за развој на технологии а дури 60000 на блогери за комерцијализација на производот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş