Мис Америка се залага за легализација на марихуаната

21 јуни, 20110
alisa_0

Во неделата вечерта американците ја одбраа новата Мис на Америка. Тоа е Алиса Кампанела која ќе учествува на Мис Универзум, кој ќе се одржи во Бразил. Алиса е со потекло од Њу Џерси и има 21 година. На овој избор таа останала запамтена по нејзината изјава дека таа ќе се заложува за легализација на марихуаната, особено кога таа се употребува во медицината.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/