Модерна уметност или мајмунска “посла“? :)

30 јули, 20110
umetnostilimajumn

Малкумина се оние кои се разбираат и ја сакаат модерната уметност, а многумина се оние кои кога ќе видат некое модерно уметничко дело ќе искоментираат дека изгледа како да го цртало дете. Или, во овој случај мајмун?

На некои слики од овој квиз се наоѓаат ремек дела од модерната уметност, а на некои уметнички дела насликани од мајмуни.

Можете ли да погодите кои се кои?

Откакоќе завршите со одговорите, кликнете на Submit  и дознајте дали сте биле во право, и дали сте успеале да разликувате дела од модерната уметност со делата на мајмуните.

Уметник или мајмун? Квизот тука.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit