Москва за Нова година

24 декември, 20110
mng

Никој не се радува толку на моментот на поклопување на стрелките колку Русите. Никој не ја спрема новогодишната вечер со толку фантазија… На црвениот плоштад веќе е ставена импозантната црвена елка, а кралската палата е осветлена со лампиони. Конечно, вака украсена,  Москва делува како бајка.

Русите не тргнуваат на било каква забава без водка, нивниот традиционален пијалок. На минус десетина степени, им доаѓа одлично ! Како што се приближува полноќ еуфоријата расте, а сите сетила се вперени кон Кремљ, кој го означува доаѓањето на Новата година.

Откако завршува делот со плоштадот сите се упатуваат накај барови, клубови и ресторани. Задолжително е да се посети „Пропаганда кафе“, место во кое се одржуваат одлични журки. Цените се поволни а потенцијални убави понуди ви нудат и „ Солианка Клуб“, „Фабрик Клуб“ и B2 .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma