Прасе ли е, торта ли е? Море дај го ваму да го пробам :)))

24 декември, 20110
prase nas

Ја гледате сликата и воопшто не ви е гајле дали станува збор за торта или пак за печено прасе, секако изгледа многу вкусно нели?

Па, да ги израдуваме чокохолиците, станува збор за чоколадна торта од познатата готвачка Мишел Вибово, направена специјално за настанот на Experimental Food Society Spectacular.

Вибово е една од најпознатите декоратори на торти во целиот свет, а во моментот работи во свое сопствено студио во Лондон. Доколку ви се допаѓа нејзиниот талент, порачајте си една торта преку нејзината веб страница, иако ве предупредуваме дека нејзините цени се „малку солени“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma