Му се вратила урната со пепелта од жена му после три години! :)

7 ноември, 20110
112164

Урната со пепелта од починатата сопруга на Френк Ернест Шнајдер, кој ја фрлил во море, испливала кај неговата куќа три години подоцна.

Френк Е. Ш. (71) бил шокиран кога сфатил дека урната со пепелта од неговата почината сопруга Моника, која умрела во 2004 година, испливала покрај неговата куќа, а која ја пуштил во морето самиот тој.

Французинот, кој инаку живее во близина на Задар, урната ја завиткал во хартија, потоа  ја ставил во најлонска ќеса, и во 2008 година решил да се ослободи од неа и ја фрлил во морето.

Урната со пепелта се појавила покрај  малото пристаниште во близина на неговата куќа, и тока на Ноќта на вештерките. Од морето ја извадиле деца, а на полицијата и ја предал локален рибар. Помалку е морничаво тоа што пепелта на Моника, го пронашла Френк.

„Таа се врати кај мене. Несака да биде во морето. Нема повеќе да ја враќам таму“, изјавил Френк.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş