Мурињо: Ако замине Роналдо, заминувам и јас!

6 април, 20110
3

Италијанскиот премиер и прв човек на Милан, Силвио Берлускони посакува во својте редови да го доведе Кристијано Роналдо, што предизвика бурни реакции на сите страни. Контроверзниот италијанец му даде зелено светло на Адријано Галијани да започне преговори со Реал Мадрид, а по ова случување се огласи и тренерот Жозе Мурињо. “Што и да се случи не сакам да премине во редовите на ‘црвено-црните'” позната е поврзаноста на Мурињо со Интер. “Во фудбалот се е можно. Ако Роналдо замине ќе заминам и јас, но не во Милан” кратко порача Мурињо по синоќешниот дуел против Тотенхем во Лигата на Шампионите. Секако дека од ова нема ништо и покрај упорноста на “росонерите” тешко е да се замисли, Роналдо за го напушти Реал Мадрид.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi