Музичарот Џозеф Брукс е пронајден мртов

25 мај, 20110
JosephBrooks

Џозеф Брукс музичар и режисер е пронајден мртов во својот стан во Менхетен. Тој во јавноста е познат по добиениот оскар во 1977 година, за песната “You Light Up My Life”, која е прогласена за најдобра песна. Многу наскоро по тоа тој напишал филм, романтична комедија која не наишла на добри критики.

Инаку Џозеф го чекале 90 обвиненија за сексуално злоставување и физичко малтертирање, кои сите тие тој ги негирал. Тој ја користел својата позиција и одржувал лажни аудиции за филм и во својот стан собирал многу жени, кои подоцна сексуално ги злоставувал, а некои од нив и ги дрогирал.

Во неделата наутро полицијата го пронашла неговото мртво тело, а до него имало проштално писмо. Се смета дека станува збор за самоубиство.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma