Со зеленчук поченете ја борбата за рамен стомак

25 мај, 20110
zdrava hrana

Иако овошјето претставува одличен сојузник за диетите и намалување на масните наслаги сепак и зеленчукот има моќ која не треба да ја потцениме.

Оваа пролет почастете се со вкусен зеленчук кој ќе ви помогне да ја доведете вашата форма во ред.

Брокула и карфиол. Овој зеленчук е богат со витамини и антиоксиданси. Исто така содржи и влакна кои не само што даваат долготрајно чувство на ситост, туку и забрзано ги топат масните наслаги на стомакот.

Лути пиперчиња. Доколку имате спор метаболизам, секојдневно внесувајте ја оваа намирница. Лутите пиперчиња содржат магична состојка која го забрзува метаболизмот и поттикнува губење на килограмите.

Морков. Тој е полн со каротен и витамин А. Токму оваа состојка го чисти организмот од токсини. Доколку сакате здрав организам јадете моркови секој ден.

Лук. Нутриционистите советуваат да јадеме лук, зата што тој содржи голема количина на антиоксиданси а исто така многу успешно ги топи масните наслаги.

Ротквица. Овој чудесен зеленчук има елементи кои доведуваат до забрзано топење на маснотиите.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma