На Путин “момичките” се “слекоа” скроз, а овие на Медведев само до пола:))

7 август, 20110
file.image

Група млади Русинки кои го поддржуваат рускиот претседател Димитри Медведев се собрале во центарот на Москва за да привлечат внимание и покажат дека не се плашат да се опијат со пиво на јавно место.

Разголените девојки застанале пред буриња пиво и скандирале “Пиво или ние”?

Медведев во јули годинава потпишал закон со кој и пивото се смета за алкохолен пијалок. Станува збор за закон кој треба да го искорени ваквиот тип алкохолизам во Русија. До донесувањето на овој закон, пивото во Русија се сметало за прехрамбен производ доколку содржи помалку од 10 отсто алкохол, пишува Ројтерс.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit