На роденден кај Обама:) Видете како председателот на САД го прославува својот 50-ти роденден :)

5 август, 20110
obama

По напорниот месец кој го имаше со демократите и републиканците за усвојување на буџетот на САД и избегнување технички банкрот, Обама се вратил во Чикаго во својот роден град, еден ден пред неговиот 50-ти роденден.

Обама ги поздравил сите 2.400 симпатизери кои присуствувале во собирот за прибирање финансиски средства за партијата и припремање за престојните избори. Обама ја презел сцената на Aragon Entertainment Center по воведот кој го направил неговиот пријател Мајорот Рахм Емануел и изведбата на роденденската песна од страна на Џенифер Хадсон, Херби Хенкок и OK Go и ги поздравил со зборовите:
“Убаво е чувството да се биде со пријателите”. “Јас не би можел да побарам подобар роденденски подарок од овој, да се биде со сите вас. Ви благодарам што дојдовте. ”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit