Надал изгуби од Новак Ѓоковиќ на турнирот во Индиан Велс

21 март, 20110
4444

Новак Ѓоковиќ го порази Рафаел Надал, 4-6, 6-3, 6-2, во Неделното финале на турниорот Индијан Велс. Со оваа победа Ѓоковиќ има 18 победи и ниту еден пораз во 2011 година што претставува негов личен рекорд. Моментално се наоѓа на второто место на АТП листата после Надал кој и понатаму останува број 1.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi