ВИДЕО: Најбруталниот прекршок на сите времиња..Не е фер нели:(

4 август, 20110
prekrsok

На фудбалските терени сме виделе многу брутални прекршоци, но вакво нешто мислам дека никогаш не сме виделе. Видеото доаѓа од Тајландксата Премиер лига каде се одиграл натпреварот помеѓу фудбалските клубови Сијам и Чианграи Јунајтед. На натпреварот се случил прекршок кој со сигурност можеме да кажеме дека е најбрутален прекршок снимен со камера во историјата на фудбалот.

http://www.youtube.com/watch?v=3Nf89K_GP2w&feature=player_detailpage#t=0s

Се започнало кога бразилскиот фудбалер Едвалд, лежејќи на тревникот, го закачил со ногата голманот на Сијам. Голманот веднаш изреагирал и со сета сила брутално го удрил бразилецот по градите.
За среќа, бразилскиот фудбалер не бил тешко повреден, и заработил жолт картон, додека голманот на Сијам морал да ја напушти играта.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit