Најчести причини за несогласување во бракот

18 јуни, 20110
aaaa

Денешните парови најмногу врме трошат на расправи околу пари, кој ќе ги заврши домашните обврски или кој да ги носи децата во градинка. Така останува се помалку време за интимност, што дотура масло во огнот.

 

НЕ ВЕЧЕРВА, ДРАГИ

Партнерот со поголем сексуален апетит секогаш ќе го обвинува другиот дека не се труди доволно. Така паровите се оддалечуваат, стануваат љубоморни и несигурни. Решеието е разговор со партнерот. Тој со помал сексуален апетит треба да каже што му годи и што го возбудува.

 

ПОЛОВИНА ПЛАТА ЗА ЧЕВЛИ

Во секој брак едниот штеди, а другиот троши и тука почнуваат проблемите. Расправиите околу тоа кој колку потрошил се секојдневие во бракот. Психолозите предлагаат трошаџијата да го води семејниот буџет, бидејќи така ќе научи дека неможе половина плата да ја потроши на чевли.

КОЈ САКА ДА ЧИСТИ

Партнерот кој повеќе се грижи за чистотата и уредноста на домот се чувствува како роб. Ако другиот пак изјави дека воопшто и не го приметува нередот, тогаш настануваат проблеми. Барајте помош од партнерот и зблагодарувајте му се, тогаш нема да одбие да помине со правосмукалка или да измие садови.

 

ДВАЈЦА ДИКТАТОРИ СЕ ПРЕМНОГУ

Едниот родител секоаш им поголема контрола, а ако и другиот го прати ќе направи грешка. Важно е да се разговара за воспитувањето на децата и да се анализираат грешките на сопствените родители. Родителство не е само гледање на детео додека игра фудбал

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/