Најдобро облечени жени во светот

13 јуни, 20110
1Celebrity-shoe-style

50 – Marina Lambrini Diamandis – е позната по своето уметнилко име Marina & the diamonds, таа е пејачка и текстописец од Велс. Секогаш е облечена ексцентрично.

 

49 – Taylor Swift – познатата американска кантри поп пејачка има само 22 години, а веќе е мега популарна, па затоа се најде и на оваа листа на најдобро облечени жени.

48 – Cate Blanchett – познатата актерка по потекло од Австралија, која од неодамна стана и режисер на театарски претстави, скоро секогаш изненадува со својот моден избор.

47 – Julia Restoin-Roitfeld – таа е ќерка на уредничката на најпознатото списание за мода, па не е ни чудо што се наоѓа на оваа листа.

46 – Kelly Brook – убавицата од Англија, која работи на многу полиња како модел, актерка, тв презентер, сопственик на компании и плеј бој модел.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma