Најексцентричниот шешир на светот доби конкуренција

7 јуни, 20110
ROYAL Investitures

Сите се сеќаваме на гротеската скулптура на главата на принцезата Беатрис во текот на кралската венчавка. Дефинитивно по бизарност и бесмисленот ја надмина шеширот со големите црвени папагалски пердуви кои дизајнерката Кетрин Хемнет ги носеше за доделувањето на орден од кралицата Елизабета Втора, обајвува “Dejli mejl”.

Целата ‘Bakingemska’ палата, па веројатно и самата кралица, не можеше да го тргне погледот од пренатрупаниот украс со лик на октопод на главата на познатата дизајнерка. Кетрин Хамнет, 63 годишната креаторка, станала позната во текот на 80-тите години.

Случајно или не, чудотворната креација на Кетрин е дело на дизајнерот Филип Трејси, кој исто така е заслужен за најконтроверзниот шешир на кралската венчавка, шеширот на принцезата Беатрис.

Ексцентричниот моден аксесоар, принцезата го продала на интернет аукција за 81.100 фунти, кои се дадени во добротворни цели.

Дали и нејзината “шешир – ривалка“ Кетрин, ќе го стори истото?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma