Шести дел од одбројувањето на 100-те најсекси жени во светот

7 јуни, 20111
Julia_Alexandratou_004_resize

50 – Jorgie Porter – таа сака да јаде пудинзи и пити, бидејќи ако ги изгуби нејзините облини таа ќе умре, изјавила самата. 23 годишната акетерка која рекла повеќе сакам да ги задржам бујните гради и големите колкови. Всушност, преферирам уште поголеми, ако би можела да ја имам било која фигура од ќените би ја избрала онаа на Ким Кардашијан.

49 – Rachel Stevens – минатата година на 32 место, но сепак се најде на листата. Всушност во 2009 оваа сега 32 годишна убавица, се зема а се најде на оваа листа. Потоа, во 2010 остана бремена и повторно луѓето гласаа за неа. А, оваа година ја роди ќерката и ништо не ја спречи да се најде на листата од најсекси жените во светот.

 

48 – Kara Tointon – 27 годишната убавица се искачи за  неколку места од минатата година, а како да не го направи тоа кога снимаше безброј сексипилни рекламни кампањи за долен веш.

47 – Lea Michele – се сеќавам кога ја видов Барбара Стрејсенд и си реков: конечни некој да не направи операција на носот, изјавила 24 годишната Леа. Зошто? Поради фактот што и самата таа има голем нос, но тоа можеби ја прави посекси, а да не ги спомнуваме нејзините тетоважи на интимните делови од телото.

46 – Nadine Coyle – оваа 25 годишна девојка има свој бар на плажа во Лос Анџелес и е верена за професионален атлетичар. Таа го издаде својот прв соло албум, доцна минатата година.

45 – Beyonce Knowles – нема што да се зборува за оваа талентирана девојка. На 29 години стана една од најбогатите пејачки, заедно со нејзиниот сопруг Џеј Зи. Изаде четри соло албуми, сними неколку филмови, влезе во листата на Форбс за најмоќните славни личности. Поради секспилниот изглед и начин на танцување веројатно се најде и на оваа листа.

44 – Miranda Kerr – супер моделот кој во 2008 изјави дека никогаш на моделството не гледала како на кариера. По само три години, 28 годишниот ангел на Викторија Сикрет се омажи за Орландо Блум и роди син.

43 – Shakira – можеби во последно време популарна поради врската со шпанскиот фудбалер Пике, но таа сепак никогаш од кога се појави не ја изгубила својата провокативност. 34 годишната пејачка од Колумбија, со постојано изненадува со својот сексипилен иглед.

42 – Karen Gillan – црвенокосата шкотланѓанка стана позната по по своите еколку филмови. Во меѓувреме беше и модел за неколку рекламни кампањи. За 23 годишната убавица ова е деби на листата на најсекси жени во светот.

41 – Una Healy – кога нејзиното  момче на интернет закачи видео од  нејзината саботна дремка, таа му возврати што прикачи слика од него облечен како крава. Заклучок? Немојте да се закачате со оваа 29 годишна американка, која ве советува да пиете вино со вечерата, а водка кога сте излезени во диско.

 

 

One comment

  • Master

    8 јуни, 2011 at 10:16

    Bravo so ubavive zeni me osvezivte malklu, samo napred…:)

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma