Најексклузивни фотки од Мерлин Монро излезени од фиока вчера :)))

28 октомври, 20110
rare-marylin-monroe01

Сликите на Мерилин Монро слики се едни од најбараните на интернет пребарувачите. И што ако ви кажам дека можете овде да најдете ексклузивни слики од неа од нејзиниот последен филм, сликите кои сите мислевме дека никогаш нема да ги видиме?! Доколку нејзината трагична смрт поради предозирање не се случеше, последниот нејзин филм ќе се викаше “Something’s Gotta Give”. И, се разбира сцената која го привлече вниманието на сите медиуми беше сцената со базенот, каде што Мерлин се соблекува и плива во месо боја бикини, а потоа, смеејќи се, го соблекува и бикинито и на тој начин ја шокираше целата јавност и дури. Таа се карактеризираше како “слаткиот ангел на сексот”, како што Норман Мејлер напишал: “и шеќерот на сексот излезе од неа како резонанца на најјасниот звук на виолината.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma