После фустанот од месо, фустан и од зелка за Лејди Гага.

28 октомври, 20110
Lady Gaga, wearing a meat dress, poses backstage at the 2010 MTV Video Music Awards in Los Angeles, California, September 12, 2010. REUTERS/Mario Anzuoni (UNITED STATES - Tags: ENTERTAINMENT) (MTV/BACKSTAGE)

 Лејди Гага, која се појави на едно доделување на награди на MTV во фустан од сирово месо, овој пат можда ќе се облече во фустан сошиен со листови од зелка.

Индиските активисти за заштита на животни ја замолиле поп звездата да позира во фустан од зелка како би го промовирало вегетаријанството во Индија, каде што овој викенд ќе присуствува на првата Формула1 трка во таа земја.

Лејди Гага, која во 2010 се појави во сензоциалниот фустан од месо на доделувањето на наградите на MTV, ќе настапи пред одбрана публика во луксузен хотел во Њу Делхи, во сабота после трката.

“Доколку прифати, ќе и направиме фустан од листови од зелка кои ќе ги споиме со конец. Тоа ќе биде долг фустан, а ние ќе се потрудиме да  Гага изгледа секси во него”, рекла Сачин Бангера, претставник на организацијата PETA во Индија.

Таа додала дека изработка на таков фустан се потребни од пет до шест саати работа, и дека ќе задолжат една особа да од време на време ги намокрува листовите од зелка за да не овенат.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi