Најеротични актерки на сите времиња :) Убај ептен :)

19 август, 20110
Angelina-Jolie

Ви ја претставуваме листата на најеротични актерки на сите времиња, а на врвот се наоѓа извонредната Анџелина Џоли! Очекувано, се разбира!

Втора е на листата е Алиса Милано, која е позната по улогата во серијата “Волшебнички”.

Tретото место го завзема Хали Бери, која и на своите 45 години не престанува да ви го одзима здивот со својот изглед.

Четвртото место и припадна на Памела Андерсон, која во 90-тите беше тивко страдање на мажите ширум светот.

На петтото место е Хелен Мирен, која покрај годините, тешко може да се отстрани од листата на најзгодни актерки.

И покрај младешкиот изглед, Ен Хатаваеј има прекрасно тело, кое ја донесе на шестото место  на листата на најеротични актерки.

Веднаш зад неа следи една од најубавите италијански актерки Моника Белучи.

На оваа листа се најде и ѕвездата на трилерот Џеки Браун, Пем Гриер.

Во првите десет влегуваат и ѕвездата Мариса Томеи, како и Пенелопе Круз, која своите облини ги покажа во многу филмови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit