Најголемата рок балада на сите времиња е песната “Stairway to Heaven”

14 мај, 20110
rock-led-zeppelin

Според угледниот магазин Rolling Stone најголемата рок балада на сите времиња е песната “Stairway to Heaven” на Led Zeppelin.

Отакако оваа песна е пуштена во 1971 година, не престана да се пушта по радио станиците, изјавил уредникот на магазинот. Ова е редоследот на најдобрите рок балади според магазинот Rolling Stone

1.  Stairway to heaven – Led Zeppelin

2.  Something – Beatles

3.  Wild Horses – Rolling Stone

4.  November Rain – Guns N’ Roses

5.  Let it be – Beatles

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi