Најголемиот џип (Мonster truck)

10 август, 20110
Largest-monster-truck-600x399

Bigfoot 5 како што е именуван џипот, е широк 4.7 метри, а висок 3 метри, и има тежин на гуми од 17.236 килограми. Bigfoot 5  е еден од флотата големи џипови кои ги има креирано и направено Боб Чендлер од Сент Луис, САД. Bigfoot 5 е изграден во летото 1986 година. Џипот моментално се наоѓа во Сент Луис, и повремено се изложува во локалните шоу емисии и настани.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit