Неверојатни фотографии: светот на инсектите, под зум!

10 август, 20110
Insekti-naslovna

Инсектите се насекаде околу нас, во градината, шумите, а ги има дури и во пустините. На планетата се повеќе од 400 милиони години. Сигурно ве интересира како изгледаат од блиску. Шарени, влакнести, грди, смешни ги има секакви. Погледнете ги неверојатните фотографии од инсекти, запознајте се со нив одблиску!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit