Најголемиот Samsung паметен телефон до сега

9 мај, 20110
Најголемиот Samsung паметен телефон до сега

Sony Ericsson одлучи да ги претстави мини моделите минатата недела, а пак Samsung обратно од тоа реши да го претстави најголемиот паметен телефон (smartfon) на пазарот – со името Infuse 4G.

Се работи за модел со екран од 4,5 инчи до, со 1,2 GHz АРМ процесор, со 1,3 мегапиксели предна камера  и задна со 8 мегапиксели и автоматски фокус. Телефонот е тежок околку 140 грама, а овој паметен телефон треба да овозможи осум часа разговори со едно полнење на батеријата, односно 400 часа во standby режим.

Големината на овој уред може да претставува проблем при секојденвното користење на луѓето кои имаат помали раце, а коментарите на некои медиуми се сведуваат на тоа дека, да е малку поголем ќе бише таблет.

Што се однесува до софтверските карактеристики,  некои може да замерат што ја нема последната верзија на Андроид, туку верзијата 2.2, а има и TouchWiz кориснички интерфејс.

За сега нема информации за европската верзија на овој мобилен, а американците ќе го продаваат AT&T по цена од 199 долари во две годишен договор.

Телефонот првични бил претставен на саемот CES, а како изгледа можете да го видите во приложеното видео.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi