Најголемото растение во светот

25 јули, 20110
titanarum10

Титан арум е растение кое расте во висина до три метри, но тоа не е негова главна карактеристика. Цветовите на ова растение имаат многу непријатна миризба што поцетува на миризбата на распаднати тела. Затоа ова растение се нарекува “Corpse flower” или “Corpse plant”.

Титан арум ги произведува едно од најголемите цветни структури и најсилните миризби во растителното царство. Со својата огромна цветна структура се крева до три метри над земјата.

Ова растеније со својот ужасен мирис, привлекува посебни видови на инсекти.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit