Најлуксузниот Pimalai Ресорт и Спа, Koh Lanta во Таjланд :)

5 ноември, 20110
nas

Мир, Спокој, Осаменост. Ова се зборовите кои ви паѓаат на ум за Pimalai. На ова додадете луксуз, елеганција, природа и пријателски настроени угостители. Бидете таму за вашиот меден месец, венчавка, одмор од се, или дури и за бизнис состанок во Карби или во Таjланд тогаш Pimalai, всадено во бујната тропска шума, е еден од луксузните дестинации на Andaman на кои можете да тргнете. Овој ексклузивен резорт со плажи ги комбинира сите потреби – суптилни пет звезди удобности, природна убавина, пријатно окружување и многу просторност.  Лоциран далеку од преполните плажи и другите резорти на Koh Lanta и блиску до Lanta националниот марина парк, единствениот звук е оној на брановите кои бавно се кршат на песочните плажи.

Изграден во дождливата шума каде се среќава со сребрениот океан, тешко ќе откриете дека Pimalai е таму. Овој мал резорт со плажа се шири на 100 ари тропска вегетација со директен пристап на 900 метри беспрекорна песочна плажа и нуди 121 единици за сместување – Deluxe, Bayfront Deluxe, Pavillion Suite, Beach Villa and Pool Villa – сите добро претставени.

Од Краби на копното, потребно е околу 1 час возење со брод за да се стигне до Koh Lanta и Pimalai но вреди да се помине патот со цел да се најде овој изгубен мал рај во туристичкиот Таjланд…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş