Најмалиот и најголемиот човек на светот

12 јули, 20110
he-pingping-and-sultan-kosen-3

Султан Косеин (најголемиот човек на светот) и Хи Пингпинг (најмалиот човек на светот) се сретнале на 15 јануари 2010 година, на отварањето на најголемиот шопинг центар во Европа. Ова е прв пат во историјата да се сретнат најголемиот и најмалиот човек на светот. Султан Косен е висок 246.5см, а малиот Хи Пингпинг само 73см. Претставници од гинисовата книга на рекорди, започнале кампања  “Guinness World Records Live” и патувале низ земјата да има дадат можност на сите кои сакаат во живо да се проверат со можност да влезат во Гинисовата книга на рекорди.

http://www.youtube.com/watch?v=V6yUDUiTJHg&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit