Најпаметното куче! Вакво нешто се уште немате видено!

10 август, 20110
kuche

Триковите со кучиња се едни од најинтересните за гледање  на интернет, но ова видео е повеќе од тоа што очекувате. Овој англиски булдог ќе ве воодушеви, газдарицата се гордее со него, а тој дури знае да јава мало дрвено коњче.

Булдогот Гејб ќе ве воодушеви со неговите вештини. Гејб знае да направи работи кои многу кучиња незнаат, тој сам пушта вода во вц, отвара фриживер,  носи млеко на својата газдарица, вози скирол, па дури јава и дрвен коњ.

Погледнете го Гејб!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi