Најсмртоносната сообраќајница во светот

30 март, 20110
trafficchina
Кинеските власти, како дел од акцијата со која се обидуваат да воведат ред на кинеските прометни улици, пуштиле потресни снимки од сообраќајни несреќи на еден премин на крстосница, која многумина ја сметаат за најопасна во светот.
Крстосницата се наоѓа во градот Хезе во провинцијата Схандог, а видео снимката со соорбаќајните несреќи предизвикала голем интерес од страна на интернет корисниците низ целиот свет. “Свесни сме дека не можеме да ги спречиме сообраќајните несреќи, но ќе направиме се што е во наша моќ да ги намалиме. Потребно е сите да се здружиме и да работиме на сигурно општество за да можат нашите жители безбедно да пристигнат дома и да имаат семеен ручек со најмилите“, порачуваат од кинеската полиција.
httpv://www.youtube.com/watch?v=mZA_gUTwImI
Извор: Нетпрес

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi