Најстарата инструкторка по јога има 91 година! :)

23 декември, 20110
003

Бернис Бејтс има 91 година, но веројатно е пофлексибилна од вас. Таа се уште може со своите колена да си го допре носот.

Оваа старица скоро половина век практикува јога, а сега веќе и самата е инструкторка во Флорида. Бернис влезе и во Гинисовата книга на рекорди како најстар инструктор по јога.

Нејзината ќерка ја номинирала во Гинисовата книга за рекорди, а докторите ја советувале дека јогата е добра за неа иако таа има 91 година.

httpv://www.youtube.com/watch?v=AmtALIQ0LVU

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma