Најстарата манекенка во светот

6 јуни, 20110
karmen-del-orefis-1

Во ерата во која доминира опсесијата со младост и убавина, Кармен Дел Орфеис е доказ дека, убавината и младоста немора да бидат неразделно поврзани концепти.

Иако овој викенд таа наполни 80 години, Кармен и понатаму владее на модните писти, кои ги освои на 15 години со нејзината насловна фотографија на магазинот Vogue,  а од тогаш шест пати се појавувала на овој престижен магазин, а била заштитно лице на 14 козметички кампањи.

Седокосата Кармен зрачи со елеганција и софистициран изглед, а нејзиното лице претставува симбол на убавина кој трае.

Патот до славата бил трнлив. Таа е родена во мешовит италијанско-унгарски брак, а поголемиот дел од турбулентното детство го има поминато низ домови и роднини. Таа позади себе има три брака и една ќерка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi