Најстрашното дрво во светот

14 јуни, 20110
BRITAIN - Scariest Tree

Дрвото во форма на страшило кое се наоѓа на плажата Stowlangtoft, Suffolk, кои многумина мислат дека ова монструозно дрво кое е високо повеќе од 21 метри потсетува на дрвото Whomping Willow кое лежи во земјата на Хари Потер Hogwarts училиштето.

Дејвид Грахам, кој го забележал ова дрво, мисли дека повеќе личи на сликарското дело на Едвард Мунк, “Врисок“.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma