Најубавиот дом во Холивуд за Петра Еклстоун

25 октомври, 20110
nasovna

Домот вреден 91 милион долари го купи богатиот татко, шефот на формула 1 за својата размазена ќерка, Петра.

Иако, неодамна тој и подари куќа во Челзи, Анаглија, девојката сака да го има светот под своите нозе, па не е ни чудо што веднаш го посакала најубавиот дом во Холивуд, домот на Арон Спелинг. Но за нејзиниот татк не се проблем 91 милион долари.

Вилата во Лос Анџелес е на површина од 5 хектари земјиште, паркинг за 100 возила, тениски игралишта, базен. Оваа вила била изградена за познатиот телевизиски продуцент Арон Спелинг во 1980 година.

Изградена во стилот на француски замок, лоцирана е во екскузивната локација на  Holmby Hills во ЛА. Овој дом некогаш се сметаше за најголем и најскап.

Погледенте каде ќе ужива британката Петра, кога ќе доаѓа во САД.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi