Нани на пат за Милано?

8 јуни, 20110
Manchester United's Cristiano Ronaldo and his team mate Nani celebrate their victory against Sporting during their Champions League soccer match in Lisbon

Англиските медиуми се убедени дека крилниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Португалецот Нани, го одигра последниот меч за “ѓаволите” и дека од почетокот на следната сезона би можел да заигра во Италија или Шпанија.

Имено, Сер Алекс Фергусон трага за наследник на Пол сколс, најблизу до таа улога е Весли Снајдер од Интер, а шкотскиот стратег би можел да го испрати Нани на ”Меаца”.

Местото на Нани на ”Олд Трафорд” е загрозено, бидејќи во Манчестер го очекуваат да пристигне и Ешли Јанг.

Португалскиот полу шпиц исто така е на мета на Реал Мадрид.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/