Напред Вардар eoeoeoe eoeoe eoeoe:))) САД бара пуштање на лепотицата од Украина – ВЕДНАШ!!:) БРАВО САД:)))

7 август, 20110
163573214

Поранешната Украинска премиерка Јулија Тимошенко била уапсена во петокот каде судот и одредил мерка притвор и веднаш била префрлена во истражниот затвор. САД во саботата побарале итно пуштање на Тимошенко, бидејќи како што стои во соопштението се работи за политички мотивирана афера, известува АФФ.

Тимошенко е осомничена од украинските власти за злоупотреба на својата положба и овластување додека била премиерка на Украина.

Ако биде прогласена за виновна, Тимошенко би можела да добие казна затвор во траење до 10 години.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi