Не пијте вода од чешма затоа што може да станете геј?!?

22 декември, 20110
voda od cesma

Бидете внимателни додека пиете вода од чешма затоа што можеби ќе станете геј! Ова е предупредувањето кое им го упати градоначалникот на граот Хумареј во Перу на своите сограѓани.

Градоначалникот Хозе Бенитез се обидел своите тврдења да ги заснова врз докажани факти. Познато е дека водата за пиење во овој регион содржи неколку видови на минерали, особено стронтиум, за кој Бенитез тврди дека може да ве направи геј.

Всушност, водата за пиење во Хумареј доаѓа од градот Табалосос, кој е познат по огромниот број на хомосексуалци. Всушност, според податоците, во малото гратче Табалосос живеат дури 14.000 хомосексуалци, па затоа многумина веруваат дека постои врска помеѓу стронтиумот и хомосексуалноста.

Според Бенитез, стронтиумот е  одговорен за намалување на машките хормони и тој стравува дека ситуацијата со Табалосос ќе се повтори во Хумареј и во другите градови кои се снабдуваат со вода од Табалосос. Сепак експертите велат дека тврдењата на Бенитез се обична измислица и дека нема никаква опасност од „станување педер“ доколку пиете вода од чешма во Хумареј.

Сигурно ќе се согласите дека ова е едно од најнеобичните и најирационалните верувања поврзани со хомосексуалноста. Ама за секој случај, ако некогаш се најдете во Хумареј, купете си флаширана вода!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber