Нема миленичиња за пијаниците

6 јули, 20110
puppy

Продавниците во Њујорк одбиваат да продаваат миленичиња на пијани купувачи.  Продавниците за миленичиња во Вест Вилиџ во Њујорк открија непосакуван проблем во држењето на продавница во област полна со пијани луѓе кои купуваат миленичиња. Миленичињата на излозите изгледа се премногу „слатки“ за бидат одминати од поднапиените луѓе. Барем две такви продавници одбија да им продаваат на поднапиените муштерии за доброто на кученцата. „Мораме да им кажеме да се вратат следниот ден и најчесто се случува тие никогаш да не се вратат.“ кажува сопственикот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/