Nissan ESFLOW

13 ноември, 20110
0

Тој личи на спортски автомобил, управува како спортски автомобил и се однесува како таков. Но, ESFLOW е различен од сите други спортски автомобил досега изградени: Тој е електричен. Користењето на технологија пионер во наградуваниот Nissan Leaf, концептот EV покажува дека возењето може да биде уште позабавно утре како што е денес.

Nissan има репутација за создавање на некои од најпознатите спортски автомобили на пазарот. Nissan исто така го разви првиот семеен автомобил во светот со практично нула емисија на гасови, Nissan Leaf.

Сега Nissan ги склопи заедно тие експертизи. Ја доловува возбудата на спортските автомобили и еколошките бенефиции на електричните возила и ги меша во еден драматичен концептуален двосед наречен ESFLOW.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş