Њујорк ги одобри геј браковите

26 јуни, 20110
gej-brak-498

Њујоршкиот гувернер го потпишал законот што ке им даде можност на геј двојките да стапат во брак, со тоа Њујорк е шеста држава која ги одобри хомосексуалните заедници.

Борците за правата на хомосексуалците се надеваат дека со овој чекор ќе се зајакне движењето за нивните права и ќе помогне склучувањето на геј бракови да биде одобрено и во другите држави, по неуспешните обиди во тој правец во последните години.

Првата американска држава која ги легализираше геј браковите беше Масачусетс.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit