Noma: Најдобриот ресторан во светот

20 април, 20110
Noma: Најдобриот ресторан во светот

Нома е на врвот на престижната S. Pellegrinino листа за 50 најдобри ресторани во светот веќе втора година по ред. Тој се наоѓа во Копенхаген на чело со главниот готвач René Redzepi кој објаснува за концептот на ресторанот, страста за готвењето и нудење уникатни специјалитети за гостите.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma