Нов дует на Билбилов и Лоба!

7 јуни, 20110
bilbilov naslovna

„Ти си виновна“ е насловот на новиот дует меѓу еден од најдобрите R&B продуценти во Македонија, Роберт Билбилов и Викторија Лоба.  По успехот на првиот заеднички проект песната „Слобода“ во изведба на Лоба, двајцата артисти одлучија да ја продолжат соработката со новиот дует. Текстот за оваа песна го напиша Ивана Николовска, која се потпишува и зад неговата претходна песна „Чудни мисли“, нумера со посебна енергија, според зборовите на Билбилов.

http://www.sendspace.com/file/ymdjwl (со овој линк имате free – download на песната „Чудни мисли“)

–  „Ти си виновна“ ќе добие и свое видео издание кое ќе се снима во текот на месецов на некоја од плажите од Охридското крајбрежје- изјавува Роберт, а со линкот имате free download  на песната „Ти си виновна“ http://www.sendspace.com/file/25quk1
Покрај подготовките за издавањето на неговиот втор албум кој треба да излезе кон крајот на јуни ке се најдат 18 траки на него, тој работи и на нови песни за други изведувачи. После Прашина ,Немам срце за друг  , Роберт ја продолжува соработката со Кристина Арнаудова и ја подготвува нејзината нова песна.  Билбилов исто така е баран и омилен кај учесниците на македонскиот ИДОЛ,  а тој се потпишува и зад песните на Деандре од Хјустон , Туна Сејдиу и последниот хит на Слаткаристика- Екстра Екстра, за кои деновиве се очекуваат и видео записи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi