Category: МАК-музика

Vlatko-Lozanoski-51.jpg
За првпат во Македонија музичка ѕвезда со сопствена апликација за мобилни телефони Од  денес сите фанови на Влатко Лозаноски ќе имаат можност да бидат во тек со случувањата на звездата преку најновта апликација за Андроид оперативни системи. “Самиот јас сум зависен од нова технологија и се што е поврзано со интернет.  Оваа апликација ќе ме […]

gjoko-610x287.jpg
Деновиве се заврши монтирањето на двете видео стории кои пред крајот на 2011 година беа изработени во Прилеп и Скопје. Станува збор за видео записите за песната „Ко да не е крај“ но и за англиската верзија на истата „I want to break it up” изработени со тимот на Sky Eye Entertainment. Режисерот на видеото, […]

Ko-da-ne-e-kraj-snimanje-na-video_4.jpg
Само неколку дена пред завршувањето на старата  година, Ѓоко Танески заедно со тимот на Sky Eye Entertainment продукцијата го сними видеото за песната „Ко да не е крај“ изведена на последниот „Охрид Фест“, а за истата на радискиот фестивал МАРС доби награда за најдобар текст на Огнен Неделковски. Видеото се снимаше два дена, на локации […]

1103.jpg
Периодов кој измина, Дани со нејзиниот продуцент Малинова работеше на најновиот сингл „Нема да ми биде жал“ за кој во истиов момент премиерно иде во радискиот етер низ Македонија. Воедно Дани и Малинова веќе некое време го концепираат албумот кој престои и кој треба да излезе во март2012 година или точно една година по издавањето […]

vlatko-610x269.jpg
По мала пауза од музичката сцена, талентираниот и харизматичен Влатко Лозановски се врати со ново пакување. Најновата песна на Лозано, Кога мене ќе ме немаш доби и видео издание кое деновиве ја доживува својата медиумска промоција. Погледнете… http://www.youtube.com/watch?v=4AxC5rzsOg0&feature=related  

260-610x269.jpg
Во моментот е еден од најпопуларните хип-хопери во Македонија и единствениот е кој нема “влакна на јазикот“ не само додека рапува туку и приватно, Марко Маринковиќ или за јавноста познат како Слткар. Попара со интервјуто успеа да ви го долови Слаткар во едно несекојдневно издание, а во продолжение може да видите што е тоа што […]

0688-610x269.jpg
Популарноста и фамата која се крева околу Елена Ристеска не е случајна, таа позади себе има многу успешни песни, спотови, концерти. За нејзините најблиски и луѓето кои ја познаваат – Елена Ристеска е сосема обична девојка од соседството. За публиката – таа е една од најсјајните домашни поп-ѕвезди од поновата генерација. Во право се и […]

bilbilov-naslovna-610x269.jpg
„Ти си виновна“ е насловот на новиот дует меѓу еден од најдобрите R&B продуценти во Македонија, Роберт Билбилов и Викторија Лоба.  По успехот на првиот заеднички проект песната „Слобода“ во изведба на Лоба, двајцата артисти одлучија да ја продолжат соработката со новиот дует. Текстот за оваа песна го напиша Ивана Николовска, која се потпишува и […]

lambe-alabakovski111-610x269.jpg
Попара ќе ви овозможи сите македонски ѕвезди да ги најдете на едно место, нивните песни, албуми и видео записи. Како и да дознаете нешто повеќе за нашите музички ѕвезди низ нашите интервјуа. http://www.youtube.com/watch?v=zY9uaWkD0IE http://www.youtube.com/watch?v=Iq1Uyi2Tc7w http://www.youtube.com/watch?v=uXFkWiksMaI\ http://www.youtube.com/watch?v=9u81OOh6424 http://www.youtube.com/watch?v=-rk1cJHCVpk На Попара можете да го прочитате интервјуто со Ламбе Алабаковски на следниот линк.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris