Нов земјотрес со јачина од 4, 2 степени регистриран во земјава

14 мај, 20110
earth_quake

Утрово е регистриран нов земјотрес во западниот дел на Македонија, а бил почувствуван и во Скопје. Земјотресот бил со јачина од 4, 2 степени според Рихтеривата скала.  Епицентарот бил на 59 километри југозападно од Скопје, на 14 километри северно од Гостивар. Официјалното време на земјотресот е 10.45 часот.
Длабочината на потресот е 12 километри и ова е веќе втор забележлив земјотрес за само неколку дена во околината на Скопје. За евентуални штети, сè уште нема никакви информации.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma