Шалке должен 155 милиони евра

14 мај, 20110
schalke-04-42270-1024x768

олгот на Шалке 04 порасна од 20 на 155 милиони евра, соопштено е на официјалниот сајт на тимот од Гелзенкирхен.

“Многу вложивме во тимот, се со цел да бидеме конкурентни во Лигата на Шампионите.” – се вели во соопштението од клубот.

Шалке оваа сезона успеа да се пласира меѓу најдобрите четири тима во Лигата на Шампионите, но беше елиминиран во полуфиналето од Манчестер Јунајтед.

Во април клупската управа го отпушти Фелик Магат, обвинувајќи го дека ги влошил финансиските проблеми, така што одобрувал скапи трансфери и висока заработувачка за играчите.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma