Новак Џоковиќ на писта заедно со Naomi Campbell

18 мај, 20110
naomi i novak

Во тек на канскиот филмски фестивал, во Кан се одржа и една хуманитарна модна ревија во организација на “Fashion for Relief”, која ја води Naomi Cempbell. Собраните парични средства од оваа ревија се наменети за жртвите од катастрофалниот земјотрес во Јапонија.

Освен Ноле, на модната писта се појавиле и Naomi Campbell, Karolina Kurkova и многу други.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma