Новата колекција на Prada

15 август, 20110
naslovnaprada

Prada 2012 Resort колекцијата не враќа назад на старите трендови и мода која можеби веќе сте ја заборавиле. Италијанскиот дизајнер Миучи Прада избра светли тонови, искомбинирани со јаки контрасти и разни принтови на гардеробата.

Новата колекција исто така ги препорачува неутралните тонови кои ќе бидат искомбинирани со некои поживи бои, а марамите и шапките се главен додаток, како и чантите.

Погледнете ја галеријата и пронајдете се себе во интересните комбинации.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi