Новинар од западните медиуми е убиен во Мисрата

21 април, 20110
libya-allied-attack-victims1

Еден новинар од западните медиуми е убиен, а друг сериозно ранет во либискиот град Мисрата, јави CNN повикувајќи се на сведочење на новинари од овој град.

Имињата на загинатиот и повредениот не се објавени бидејќи нивните семејства сеуште не се известени за трагичниот настан.

Комитетот за заштита на новинарите докуметираше повеќе од 80 напади на медиумски претставници од политичките немири во Либија.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi