Новиот Брус Ли ќе си го облече палтенцето за кое плати 77.000 долари

7 август, 20110
palto

Крзненото палтенце на филмската мега ѕвезда Брус Ли, кое го носеше во филмот “ Игра на смртта” во 1973 година е продадено на аукција во Хонг Конг. Во ова палтенце тој се појави и на премиерата на филмот” Змаево гнездо”, кратко пред неговата смрт која настапи во 32 година од животот.

Палтото го купиле еден брачен пар од Америка, кои биле обожаватели на Брис Ли.

Освен ова на аукцјата биле понудени и уште 12 други негови предмети, од кои писмото кое тој го напишал за своите почетоци во Холивуд привлекло особено големо внимание.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit