Новиот пророк најавува големо изненадување

20 април, 20110
oktopodiker

Се сеќавате на октоподот Пол, кој за време на последното Светско првенство во фудбал, точно осум пати го предвиде победникот? Тој доживеа неверојатна слава, но за жал почина неодамна. Од тогаш интензивно се бараше негова замаена и конечно неговиот заменик е пронајден.  Станува збор за октоподот Икер, исто како и голманот на Реал Мадрид. Тој предвиде дека натпреварот мешу кралскиот тим и Барселона ќе заврши нерешено. Што се однесува до неговата прогноза за финалето на шпанскиот куп тој предвиде дека реал ќе слави и покрај тоа шт кладилниците ширум светот поголеми шанси даваат на Барселона.

http://www.youtube.com/watch?v=JPcEyI5y62s&feature=player_embedded

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/