Новозеланѓанец си го исекол, го испржил и го изел својот прст

16 април, 20110
1

Депресивен 28- годишен Новозеланѓанец, си го пресекол својот прст, го испржил со зеленчук и така “подготвен“ го изел, пишува хрватски “Дневник“ пренесува Нетпрес.
Ова е еден од осумте случаи на самоканибализам  кои му се познати на светот, објасниле психијатри кои работат на анализа на овој редок настан.
Според зборовите на “канибалистот“ неговиот план бил да си изеде уште два прста, но сепак на крајот одлучил да побара стручна медицинска помош за решавање на неговите психички проблеми со кои се соочувал неколку години наназад.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma